Нобелівську премію з медицини цьогоріч вручили за дослідження реакції живих клітин на кисень

Нобелівська премія з медициниЗліва направо: Вільям Келін, Петер Раткліфф, Грегг Семенца Об этом сообщает recession.in.ua со ссылкой на СМИ.

Нобелівську премію з медицини цьогоріч отримали Вільям Келін, Петер Раткліфф і Грегг Семенца "за відкриття реакції живих клітин на наявність або відсутність кисню".

Переможці отримають призову виплату у розмірі 9 мільйонів шведських крон (понад 900 тисячам доларів США), повідомляє Громадське.

Тваринам необхідний кисень для перетворення їжі в доступну енергію. Фундаментальне значення кисню відомо з давніх часів, але те, як клітини адаптуються до нестачі кисню довгий час залишалось загадкою.

Вчені виявили, як клітини можуть відчувати та адаптуватися до зміни доступності кисню. Вони виявили молекулярний механізм, який регулює активність генів у відповідь на різний рівень кисню.

BREAKING NEWS:
The 2019 #NobelPrize in Physiology or Medicine has been awarded jointly to William G. Kaelin Jr, Sir Peter J. Ratcliffe and Gregg L. Semenza “for their discoveries of how cells sense and adapt to oxygen availability.” pic.twitter.com/6m2LJclOoL

— The Nobel Prize (@NobelPrize) 7 октября 2019 г.

Нагадаємо, що сьогодні, 7 жовтня, у Швеції стартував тиждень присудження Нобелівської премії.

Протягом наступних днів стануть відомі лауреати Нобелівських премій у такій послідовності:

• фізика – 8 жовтня

• хімія – 9 жовтня

• література – 10 жовтня

• премія миру – 11 жовтня

• економіка – 14 жовтня.

У 2018-му Нобелівську премію з фізіології й медицини отримали вчені зі США і Японії Джемс Еліссон і Тасуку Хондзьо за відкриття у сфері боротьби з раком. Вони відкрили терапію, яка використовує у лікуванні раку здатність імунної системи людини атакувати клітини ракової пухлини.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

UAINFOДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1570442402-nobelivsku-premiyu-z-meditsini-tsogorich-vruchili-za-doslidzhennya.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя